Kanken - porównujemy kolory

2019-08-27
Kanken - porównujemy kolory

Z myślą o jednej z największych rozterek w wyborze Kankena - a dokładniej tego, na jaki kolor się zdecydować - postanowiliśmy na wspólnym zdjęciu sfotografować najpopularniejsze plecaki w odcieniach czerwieni i różu. Dzięki temu tajemnica różnicy kolorystycznej między barwą Ox Red a Deep Red wreszcie wyszła na światło dzienne ;)

To co lubimy w przypadku marki Fjallraven, to to, że oni naprawdę barwy traktują z dużym szacunkiem, dają prawo bytu nawet takim kolorom, które na pierwszy rzut oka wydają się różnić tylko minimalnie. Nie jest łatwo spotkać markę produkującą plecaki, które miałyby taki przekrój kolorystyczny jak Kankeny (po piętach depcze im jedynie Doughnut). Plecaki globalnych marek zazwyczaj występują w jednym kolorze opisanym jako „czerwony”, "czarny", "granatowy" i kropka, dziękuję, to wszystko. Ale nie u Fjallraven! 

Tutaj kocha się kolory i obchodzi z nimi jak Pantone ze swoim słynnym wzornikiem. Każdy odcień ma swoją nazwę, a co roku dochodzą nowe, które - jeśli się spodobają - zostają w kolekcji na stałe.1. Fjällräven Kanken Deep Red; 2. Fjällräven Kanken Plum; 3. Fjällräven Kanken Ox Red; 4. Fjällräven Kanken Dahlia; 5. Fjällräven Kanken Peach PinkOd lewej: Fjällräven Kanken Ox Red; Fjällräven Kanken PlumOd lewej: Fjällräven Kanken Dahlia; Fjällräven Kanken Deep RedOd lewej: Fjällräven Kanken Dahlia; Fjällräven Kanken Pink