Klapki Damskie

Historia Klapek Damskich - od antyku do współczesności

Klapki to jeden z najstarszych rodzajów obuwia, którego korzenie sięgają antycznej Grecji. Wykorzystywane początkowo na scenach teatralnych, drewniane klapki dodawały aktorom wzrostu i wysmuklały sylwetkę. Przez wiele lat klapki pozostawały jednak w cieniu sandałów czy butów zakrywających stopę, które były zdecydowanie bezpieczniejsze i skromniejsze.

Renesans Klapek

Punkt zwrotny dla klapek nadszedł w XIX wieku, kiedy powstała marka Birkenstock. Klapki stały się nowoczesnym dodatkiem do kuracji ortopedycznych i zyskały popularność w sanatoriach. Zalety zdrowotne klapek przyczyniły się do globalnego rozpowszechnienia tego rodzaju obuwia.

Odkryj modne klapki damskie

W modzie, prawdziwy boom na klapki nastąpił pod koniec XX wieku. Kolorowe piankowe modele, w których chodziło bez mała pół Polski, są zapewne dobrze zapamiętane przez wielu z nas. Choć przez pewien czas klapki straciły na popularności na rzecz sandałów i koturnów, teraz można zaobserwować ich gwałtowny powrót.

Klapki - wygodne i stylowe obuwie na lato

W naszej ofercie online znajdziesz modne klapki damskie w różnych wariantach kolorystycznych i fasonach. Zarówno masywne, sportowe wersje na grubej podeszwie jak i delikatne japonki z naturalnych materiałów są obecnie stylowym wyborem.

Wybieraj spośród najlepszych producentów

Najbardziej popularni producenci w tej kategorii to Birkenstock, Asportuguesas, Emu Australia, Freedom Moses, Happy Socks oraz marka Crocs. Mamy zarówno klasyczne klapki ze skóry naturalnej, jak i nowoczesne wersje wegańskie, które powstają z syntetycznych i roślinnych surowców.

Sklep PanPablo.pl - miejsce dla każdego miłośnika klapek

Zapraszamy do składania zamówień przez internet oraz do odwiedzania naszego sklepu stacjonarnego we Wrocławiu, gdzie osobiście doradzimy i pomożemy wybrać idealny model klapek damskich.